|
Premier 1 Y-Y
Gympie, 1 Y-Y
Exhibited by Rozanne Burnby & Malcolm Wheeler (Malroze) |
|
Premier 1 Y-O/R
Hero, 1 Y-O
Exhibited by Greg Inwood |
|
Premier 1 Y-P
Relentless, 1 Y-P
Exhibited by Robin Hill |
|
Premier 1 Y-Reverse
Trumpet Warrior, 1 YYW-WWY
Exhibited by John Hollever |
|
Premier 1 W-P
Chanson, 1 W-P
Exhibited by Pleasant Valley Daffodils |
|
Premier 1 W-W
Seedling M78b, 1 W-W
Exhibited by Rozanne Burnby & Malcolm Wheeler (Malroze) |
|
Premier 1 W-Y
AR 54-01A, 1 W-Y
Exhibited by Aaron Russ |
|
Premier 2 Y-Y
Furneaux, 2 Y-Y
Exhibited by Pleasant Valley Daffodils |
|
Premier 2 Y-O/R
Red Barn, 2 Y-R
Exhibited by Denise & Neil McQuarrie |
|
Premier 2 Y-P
BC 10-6, 2 Y-P
Exhibited by Bill Cowie |
|
Premier 2 Y-Reverse
Twelve Gauge, 2 YYW-WWY
Exhibited by Rozanne Burnby & Malcolm Wheeler (Malroze) |
|
Premier 2 W-Y
Champeen, 2 W-Y
Exhibited by Greg Inwood |
|
Premier 2 W-O/R
Kiwi Happy Prince, 2 W-YYR
Exhibited by Denise & Neil McQuarrie |
|
Premier 2 W-P
Cherrygardens, 2 W-P
Exhibited by Mike Smith |
|
Premier 2 W-W
Baird Road, 2 W-W
Exhibited by Graeme & Faith Miller |
|
Premier 3 Y-Y
Seedling BB 03-6-1, 3 Y-Y
Exhibited by Brogden Bulbs |
|
Premier 3Y-O/R
Omeomy, 3 Y-R
Exhibited by Denise & Neil McQuarrie |
|
Premier 3 W-W
Polar Convention, 3 W-W
Exhibited by Denise & Neil McQuarrie |
|
Premier 3 W-Y
BB 06-10-1, 3 W-Y
Exhibited by Brogden Bulbs |
|
Premier 3 W-O/R
Polar Gift, 3 W-YYO
Exhibited by Bert & Betty Hill |
|
Premier 4 – Yellow
Crowndale, 4 Y-O
Exhibited by Mike Smith |
Photo Not Available |
Premier 4 -White
Blossom Lady, 4 W-O
Exhibited by Michael & Marian Brown |
|
Premier Division 5
Sunday Chimes, 5 W-W
Exhibited by Rozanne Burnby & Malcolm Wheeler (Malroze) |
|
Premier Division 6 Yellow
Abracadabra, 6 Y-Y
Exhibited by Sandra Muckle |
|
Premier Division 6 White
Trena, 6 W-Y
Exhibited by Rozanne Burnby & Malcolm Wheeler (Malroze) |
|
Premier Division 7
Stratosphere, 7 Y-O
Exhibited by John Hollever |
|
Premier Division 8
Grand Monarque, 8 W-Y
Exhibited by Sandra Muckle |
|
Premier Division 9
Glenlossie, 9 W-GYR
Exhibited by Pleasant Valley Daffodils |
|
Premier Division 11
Gold Lake, 11a Y-Y
Exhibited by Pleasant Valley Daffodils |
|
N.O.E. (3Y-W)
Cornell, 3Y-W
Exhibited by Wayne Hughes |
|
Best Seedling
BB06-10-1
Brodgen Bulbs |
|
Best Intermediate Yellow Perianth
Georgie Pie, 2 YYW-W
Exhibited by Pleasant Valley Daffodils |
|
Best Intermediate White Perianth
Tayforth Charm, 2 W-YYO
Exhibited by Wayne Hughes |
|
Best Intermediate Orange Perianth
WTH 07-30
Exhibited by Wayne Hughes |
|
Best Historic Single
Rockall, 3 W-R
Exhibited by John Hollever |
|
Best Historic Multi-head
Grand Monarque, 8W-Y
Exhibited by Garfield & Ben Andrew |
|
Premier Vase of Miniatures
Itsy Bitsy Splitsy, Dainty Monique, Xit
Exhibited by David Adams |
|
Best British Raised Bloom
Cherrygardens, 2 W-GPP
Exhibited by Mike Smith |
|
Premier All White in Show (S.I. Award)
Baird Road, 2 W-W
Exhibited by Denise & Neil McQuarrie |